Saç Ekimi Forum'una Hoşgeldiniz.

Reklam
Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minoxidil Kullananlar
#1
Minoxidil
Minoxidil saç ve sakal çıkarıcı olarak görülse de aslında daha çok kelliği erteleyen bir formüle sahip. Saçlı deride kan akışını hızlandırıcı ve damarları genişletici etkisi ile saç köklerinin daha iyi beslenmesini sağlayarak saç dökülmesinin önüne geçiyor. Ayrıca yeni dökülmüş saç tellerinin kökleri henüz ölmemiş ise yeniden saç çıkmasını sağlayan bir etkiye sahip.

Minoxidil İşe Yarıyor mu?
Minoxidil’in laboratuar ortamında test edilmiş ve doğruluğu kanıtlanmış olumlu etkileri olsa da genetik predispozisyonu (kelliğe genetik yatkınlığı fazla olan kişilerde) fazla kişilerde tam sonuç veremeyebilir. Bunun için öncelikle bir doktor onayı almanın yararı vardır.
Ayrıca saç gelişimi; özellikle köklerden başlayarak tamamlanan gelişim düşünülünce oldukça uzun bir süreçtir. Bu nedenle uzmanların tavsiyesi en az 4 ay boyunca düzenli olarak kullanılmasıdır.
Minoxidil Yan Etkileri
Kalp ve tansiyon hastaları Minoxidil kullanmamalıdır. Bunun yanında bazen kepek sorununa neden olabilmektedir. Alerjik reaksiyonlar olduğu takdirde kullanıma ara verilip doktora başvurulmalıdır.
Nasıl Kullanılır?
Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanır. Uygulama öncesinde ilacın deri altına yedirilmesini engellememek için saçlar yıkanır ve kurulanır, ardından minoxidil saç diplerine masaj yaparak uygulanır.
Uygulama sonrasında en az 5 dakika kadar beklendikten sonra, kalıntıları gidermek için su ile saçlar durulanır.  Kullanım esnasında ağız ve gözle temasından kesinlikle kaçınılmalıdır.
Ara
Cevapla
#2
bu ilaçlar testesteron hormonuna zarar veriyor diye biliyorum. bende kullanacaktım ancak bir arkadaş bunu diyince vazgeçtim. kullanan arkadaşların yorumunu bekliyorum
Ara
Cevapla
#3
Bana doktor kullanabilirsin demişti ama bundan bahsetmedi açıkcası. doğruda olabilir bilmiyorum. ben kulanmadım
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi